середа, 6 вересня 2017 р.

Лілія Гриневич розказала про причини впровадження 12-річки

    Щоб сформувати в дитині всі компетентності, передбачені Новою українською школою, потрібно більше навчального часу. Це одна з причин, чому реформа освіти передбачає 12-річне навчання.
   Про це заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич в інтерв’ю Громадському радіо.
   Інша причина впровадження 12-річки — те, що учні не встигають поглиблено вивчити предмети, з яких мають складати ЗНО.
   “Чи вам знайома ситуація, що сьогодні відбувається в старшій дворічній школі? Діти не встигають за два роки все опанувати і поглиблено вивчити предмети, з яких їм потрібно потім складати іспити і вступати до вишів. Закінчується все тим, що вони півроку в 11 класі не відвідують школу, а ходять до репетиторів, за що батьки платять кошти. Ми більше не можемо з боку держави економити на цих дітях”, — зазначила міністр.
   Вона також наголосила, що в чинній школі, яка ґрунтується “на відтворенні знань, яка перевантажує і не дає необхідних для життя умінь і цінностей”, сенсу збільшувати термін навчання нема.
   “Але якщо це буде школа з новими стандартами, змістом, результатами та методиками, тоді є сенс і потреба”, — сказала Лілія Гриневич.
   Окрім того, очільниця МОН нагадала, що перший 12-й клас з’явиться в дітей, які підуть до школи у 2018/2019 навчальному році.
   Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада ухвалила новий закон “Про освіту”. За таке рішення проголосували 255 депутатів. Новий закон, зокрема, запроваджує перехід на 12-річну середню освіту, починаючи з учнів, які підуть до перших класів у 2018/2019 навчальному році.
   Із запровадження 12-річного терміну навчання в загальноосвітніх школах МОН планує скоротити термін навчання на бакалавраті до трьох років.